Praktický kurz pro dentální hygienist(k)y

Ing. Bc. Marcela Žandová sobota 11.11.2023, 9:00 - 17:00 Ordinace Šafaříkovi, Uruguayská 3, Praha 2, 4. patro

Studujete nebo jste dokončili školu, znáte teorii a přemýšlíte, jak ji co nejlépe využít? Máte za sebou už nějaký rok v oboru a rádi byste se posunuli nebo poznali trochu jiný pohled na náš obor? Chodíte na různé kurzy, ale nedaří se vám využít nové dovednosti v ordinaci? Kurz navazuje na teoretické znalosti, které rozšiřuje a rovnou zavádí do praxe. Pomůže Vám v orientaci mezi informacemi z různých zdrojů. Dá návod k obhájení svých dosavadních fungujících postupů, ale podnítí i vlastní kritiku umět způsob práce změnit, když selhává. Součástí je také praktický nácvik či ukázka probíraných témat, nástrojů a technik díky přístupu k zubním ordinacím.

Pro koho je kurz určený
Školení je určené dentálním hygienistkám/dentálním hygienistům, které se zajímají o novinky v oboru a chtějí se zlepšovat v oblasti poskytované péče. Kurz je přístupný také studentům (doporučuji ve 2. a 3. ročníku), kteří mohou využít slevu.

Cena kurzu: 5 000 Kč / 4 500 Kč pro studenty*

Informace o kurzu

Lektor/kaIng. Bc. Marcela Žandová
Datum konánísobota 11.11.2023, 9:00 - 17:00
MístoOrdinace Šafaříkovi, Uruguayská 3, Praha 2, 4. patro
Kapacita10, minimální počet je 5 účastníků

Harmonogram

8:45-9:00 registrace
9:00-10:30 teoretická část I.
10:30-11:00 coffee break
11:00-12:30 teoretická část II.
12:30-13:30 oběd
13:30-15:00 teoreticko-praktická část I.
15:00-15:30 coffee break
15:30-17:00 teoreticko-praktická část II.
17:00 předpokládaný konec

Náplň kurzu

 • Efektivní uplatnění informací nejen z kurzu
 • Tradiční přístup ve stomatologii vs evidence based medicine, pod rukama dentální hygienistky a práce se zdroji
 • Komunikace s pacientem
 • Motivace pacienta i ošetřujícího k co nejlepší spolupráci
 • Volba postupu práce a terapeutického plánu
 • Výběr vybavení ordinace, jeho indikace a způsob použití
 • Praktický nácvik použití nástrojů a přístrojů v ordinaci (včetně handy pískovačky NSK ProphyMate Neo a externího EMS Prophylaxis Master)
 • Praktické tipy pro ošetřování specifických skupin (dáviví, senzitivní či bojácní)

Z kurzu si odnesete

 • Tištěné materiály užitečné během i po absolvování kurzu
 • Praktické tipy k okamžitému uplatnění v praxi
 • Doporučenou literaturu
 • Pohled na stomatologii v kontextu dalších medicinálních oborů

Objednávka

Základní informace

Fakturační údaje

Ostatní informace

Lektor/ka

Ing. Bc. Marcela Žandová

Studium dentální hygieny mě zaujalo zejména pro svou preventivní povahu, jako jedna z mála oblastí medicíny (bohužel je v porovnání s řešením nemocí stále v zanedbatelném množství).

Nyní, po 4 intenzivních letech práce v oboru, vidím, že je i zde cesta k samostatné preventivní péči ještě vzdálená, ale jsem nadšená, že jsem její součástí. Oceňuji také práci v kolektivu a hledání kompromisu mezi nejnovějšími poznatky a zaběhnutou praxí a nutnost „udržování se v obraze“. Během prvního roku v praxi jsem zjistila, že tradiční přístup k pacientovi v ordinaci zubního lékaře a DH mi není blízký a začala jsem hledat jiné způsoby, jak dosahovat požadovaného efektu – informovaného a spokojeného pacienta, který k nám přichází anebo alespoň odchází s úsměvem. Magisterské studium o potravinách a výživě člověka mi následně pomohlo v orientaci ve světě jídla a jeho propojení s ústy. Potkala jsem lidi, díky kterým přemýšlím nejen o jídle zase trochu jinak a v kontextu.

Během posledních let se ve svém volném čase zajímám o osobní rozvoj, mentoring, motivaci a tvorbu pozitivních návyků, které využívám i v praxi. Při práci se snažím řídit pravidlem KISS (keep it simple stupid), které mi připomíná, že i s neustále přibývajícími novými poznatky nesmím zapomínat na základní informace, uchopitelné pro každého.

V poslední době se má pozornost poutá i k lidskému mikrobiomu. A nyní bych se o své dosud nasbírané informace ráda podělila s Vámi, kteří chtějí úroveň péče pozvednout zase o kousek výše.

Doplňující informace

Cena

Cena zahrnuje kurzovné, tištěné materiály, veškeré pomůcky pro praktickou část, občerstvení během dne a oběd. Přijďte pouze s dobrou náladou a myslí připravenou na příval informací.

Nejsme plátci DPH.

*Pokud jste student/ka, uveďte, prosím, tuto informaci v poznámce přihlášky a zašlete potvrzení o studiu dentální hygieny na e-mail ozubech@gmail.com.

Storno podmínky

Při zrušení své přihlášky do 14 dnů před kurzem vracíme 50 % z částky kurzu. Později je storno poplatek v plné výši kurzovného. Pokud se nemůžete zúčastnit, je možné si domluvit náhradníka.

Máte další otázky?

Kontaktujte mě, prosím, na e-mail ozubech@gmail.com nebo prostřednictvím zpráv na Facebooku či Instagramu.